Dwóch chłopców obsługuje laptopa na dyskotece szkolnejWe wtorek 29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla wszystkich chętnych uczniów klas I -VIII. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski.Uczniowie sami zadbali o repertuar muzyczny i wróżby andrzejkowe. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i do domu wracali z uśmiechem na twarzy. Dziekujemy za aktywny udział w dyskotece szkolnej.

 

 

 

 

 

 

 

Baner reklamujący wydarzenie EduDay w Koninie28 listopada 2022 roku trójka nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu EduDay Microsoft dla Edukacji w Koninie. Podczas wielkopolskiego święta edukacyjnego można było skorzystać z bogatej oferty wykładów, warsztatów i inicjatyw, oraz zapoznać się z najnowszymi trendami współczesnej edukacji i rozwiązaniami technicznymi dla szkół.

 

 

 

 

Zaproszenie na kiermasz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slajd z informacją o zajęciu II miejsca w konkursie fotograficznymW piątek 25 listopada 2022 roku w Sali Sesyjnej Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się podsumowanie projektu „Budujemy Społeczeństwo Obywatelskie – edycja 2022”. W ramach konceptu przeprowadzono szereg przedsięwzięć. Jednym z nich był konkurs fotograficzny na temat: „Nasze – wielkopolskie. Inwestycje ułatwiające życie mieszkańców mojej gminy/miejscowości”.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział sześć uczennic: Wiktoria Gajewska, Maja Mądry, Lucyna Krzyżak, Lena Radke, Hanna Sałyga i Aleksandra Pawlak.
Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców, wśród których drugie miejsce w całej Wielkopolsce zajęła Aleksandra Pawlak z klasy 6di.
Krzysztof Krakowski

Dwóch chłopców prezentuje zbudowany przez siebie z klocków rower

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

We wtorek 22 listopada klasa 4B wybrała się na wycieczkę tematyczną związaną ze sztuką kina i teatru.
Najpierw uczniowie obejrzeli sztukę teatralną "Złota rybka" w Konińskim Domu Kultury, a następnie odwiedzili Studio Filmowe mieszczące się w konińskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Tam spróbowali swoich sił przed kamerą, dowiedzieli się co to jest "Green Screen", odkryli tajniki tworzenia wirtualnego studia telewizyjnego, zapoznali się z pracą operatora kamery, dźwiękowca oraz montażysty filmowego. Po fascynującej przygodzie na planie filmowym przyszła pora na warsztaty z montażu filmowego. Każdy mógł wybrać swój materiał wideo, by zmontować z niego własny film. Choć ostatnia aktualizacja Windowsa troszkę utrudniła nam pracę, to jednak nie przeszkodziła we wspaniałym spotkaniu z X Muzą.
Krzysztof Krakowski 
Trójka dzieci stoi obok dinozaura na planie filmowym

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria z pracami plastycznymi dzieci - temat jesień

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tablica przedstawiająca prawa dzieka22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Nasi najmłodsi uczniowie – klasy 1-3, w oparciu o prezentację multimedialną poznali historię powstania Konwencji oraz wspólnie omówili poszczególne prawa zawarte w dokumencie. Jedno z wybranych praw zilustrowali. Prace plastyczne posłużyły do przygotowania gazetki przypominającej wszystkim o tym, jakie dzieci mają prawa i że muszą być one przestrzegane.
Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Stanowili jedną wielką Drużynę Praw Dziecka, której przyświecało hasło – „Nasze prawa znamy – szkołę i sport kochamy”.
Uczniowie klas 4-8 również obchodzili dzień swoich praw. Poznali treść Konwencji o prawach dziecka i dowiedzieli się jak zapisy Konwencji przekładają się na ich codzienne życie. Najstarsi uczyli się reagowania w sytuacji zetknięcia się z łamaniem praw dziecka. Na poziomie każdej klasy, jedna z nich przygotowywała gazetkę upamiętniającą uchwalenie Konwencji.
Nasza społeczność szkolna łącząc się ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane,  przyszła ubrana na niebiesko – kolor symbolizujący solidarność z dziećmi całego świata. 

Dziewczynki stoją przy banerze reklamowymW dniu 18 listopada odbył się drugi etap Turnieju Świetlic w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Naszą świetlicę reprezentowały uczennice z kl. 3A Julia Łechtańska zdobywając 1 miejsce oraz Tola Tomczak-wyróżnienie.
Gratulujemy wspaniałego występu.

 

 

 

 

 

Chłopiec recytuje wierszWe wtorek 8.11.2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I - III pod hasłem „Moja Ojczyzna”. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale, pięknie recytując utwory o tematyce patriotycznej. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem jakim było wytypowanie zwycięzców. Ostatecznie przyjęto następującą klasyfikację miejsc:
W kategorii klas pierwszych:
1 miejsce – Lena Durkiewicz kl.1 d
2 miejsce – Hanna Kwiatkowska kl.1
3 miejsce – Daniel Mijalski kl.1 ci

W kategorii klas drugich:
1 miejsce – Wiktor Krysztofowicz kl.2 b
2 miejsce – Dominik Kaczmarek kl.2 ci
3 miejsce – Oliwia Matusiak kl. 2

W kategorii klas trzecich:
1 miejsce – Igor Sobierajski kl.3 b
2 miejsce – Filip Lenartowski kl.3 ci
3 miejsce – Ksawery Sawicki kl.3 a

Dzieci tańczą z biało czerwonymi szarfami podczas apelu szkolnego„Cenne słowo - Niepodległość”- pod takim hasłem odbyła się 10 listopada w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości przygotowanej przez uczniów z klas 6a, 3b, 8f, 5b oraz uczestników szkolnego zespołu wokalnego, mieliśmy okazję do wyrażenia swojego patriotyzmu. Włączając się do akcji „Szkoły do hymnu” punktualnie o 11:11 zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. W dni poprzedzające akademię na różnych lekcjach nasze działania oparte były o treści dotyczące historii naszego Państwa i Święta Niepodległości. W wyniku tego powstały piękne dekoracje, plakaty, prezentacje multimedialne oraz symbole narodowe, które dzieci zabrały na akademię. To było radosne święto.

Dzieci z przygotowanym samodzielnie zdrowym śniadaniemW dniach 24-28.10.2022r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji "Śniadanie daje moc!" Wychowawcy przypomnieli uczniom zasady zdrowego żywienia i podkreślili wartości śniadania jako najważniejszego posiłku dnia. Zdrowe śniadanie daje siłę do nauki i wspólnych zabaw. Było wiele pomysłów na zdrowy wspólny posiłek w klasie. Uczniowie przygotowali pożywne kanapki, szaszłyki owocowe, roladki z tortilli a nawet pyry z gzikiem. Było pysznie i zdrowo!

 

 

 

 

 

 

W ramach projektu "Laboratoria przyszłości" nasza szkoła pozyskała wiele nowoczesnego sprzętu. To między innymi drukarki 3D.
Na ostatnich zajęciach z informatyki uczniowie z klas czwartych zapoznali się z działaniem takiego urządzenia, spróbowali swoich sił w projektowaniu obiektu trójwymiarowego a nawet wydrukowali swoje pierwsze modele. 
Zapraszam na krótki film.
Krzysztof Krakowski

 Czołówka filmu z zajęć druku 3d w klasach czwartych

Uczeń koduje stronę internetową w języku HTMLPodczas tegorocznych obchodów tygodnia kodowania nie mogło zabraknąć klas ósmych. Najstarsi uczniowie naszej szkoły podjęli się zakodowania stron internetowych na temat bezpieczeństwa internetowego. Praca nie była łatwa, bo trzeba było posłużyć się językiem HTML, jednak ósmoklasiści bez problemu podołali zadaniu.
Krzysztof Krakowski