Trzy wolontariuszki pozują do zdjęciaW dniu dzisiejszym odbyły się kolejne miłe i słodkie aktakcje dla naszych dzieciaki z okazji Dnia Wolontariusza oraz Dnia osób z niepełnosprawnością. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób o wielkim sercu mogliśmy radośnie spędzić przerw miedzylekcyjne. Szczególne podziękowania należą się Wolontariuszom, którzy wspaniale wspierali organizatorów tegorocznej imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sześcioro uczniów pozuje do zdjęcia grupowegoUczniowie z naszej szkoły zakwalifikowali się do ogólnopolskiego turnieju robotycznego Liga Robotów. W niedzielę  19 listopada w Łodzi drużyna reprezentująca naszą szkołę brała udział w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Liga Robotów.

Turniej oparty jest na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy  on najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. 

Zadaniem szkolnej drużyny było skonstruowanie i zaprogramowanie robota z zestawu Lego Spike Prime niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej oraz pojazdu napędzanego gumką, który pokona co najmniej 8 metrową odległość.

Zespół w składzie:

  • Aleksandra Pawlak kl. VIIdi
  • Jadwiga Zarębska kl. VIb
  • Bartosz Bartkowiak kl. VIIa
  • Norbert Bukowski kl. VIIa
  • Krzysztof Kwaśny kl. VIIa
  • Tymoteusz Mac kl. VIIa

 konkurował z rówieśnikami z 20 drużyn z naszego i łódzkiego województwa w trzech konkurencjach:

  1. Wyzwanie praktyczne na macie turniejowej.
  2. Wyścig pojazdu napędzanego za pomocą gumki.
  3. Programowanie.

Zdobyliśmy I miejsce w wyścigu pojazdów i zakwalifikowaliśmy się do przejazdów finałowych w wyzwaniu praktycznym na macie turniejowej. 

Uczniowie stoją przy planszy przejazdowej robotów

Sukcesem udziału w turnieju jest również to, że szkoła otrzymała zestaw klocków Lego Spike Prime do tworzenia robotów, klocki do budowania stacji Skrikit oraz matę edukacyjną do kodowania o wartości około 3 tysięcy złotych, dzięki czemu będziemy mogli kontynuować zadania na lekcjach informatyki i zajęciach pozalekcyjnych.

Opiekun drużyny: Alicja Rogawska

 

 

Dwie dziewczynki trzymają serca z wróżbamiCo Cię spotka w przyszłym roku, jaki wybierzesz zawód, jakie imię będzie miała twoja miłość - tego można było się dowiedzieć podczas andrzejkowych wróżb. Imprezę urozmaiciła kawiarenka, której dochód przeznaczymy na cel charytatywny.
Andrzejki szkolne przygotował Szkolny Klubu Wolontariatu i Samorządu Szkolny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plakat wykonany przez dzieci - drzewo21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W związku z tym postanowiliśmy cały tydzień spędzić z życzliwymi działaniami w tle. Uczniowie na zajęciach z wychowawcą tworzyli Drzewa Życzliwości. Na lekcjach języków obcych tworzyli plakaty z życzliwymi wyrażeniami w języku angielskim i niemieckim. We wtorek, 21 listopada w szkole zapanował kolor żółty, który jest symbolem życzliwości. Uczniowie roznosili karteczki z „dobrym słowem” a w przestrzeni szkolnej pojawiły się gazetki tematyczne.
Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę akcję i życzymy wszystkim życzliwości na co dzień a nie tylko od święta :)

Dorota Krzyżak, Justyna Olejniczak

 

 

 

 

 

 

Cztery dziewczynki - wolontariuszki pozują do zdjęciaW dniach 24 i 25 listopada 2023 Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie uczestniczyli w akcji zbiórki żywności w dyskoncie Biedronka, znajdującego się na osiedlu Piłsudskiego w Koninie. Akcja była zorganizowana przez Bank Żywności w Koninie i polegała na zbiórce żywności dla osób potrzebujących na święta Bożego Narodzenia. W ciągu dwóch dni wytężonej pracy nasze Wolontariuszki zebrały imponującą ilość żywności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomnik ofiar z okresu II Wojny ŚwiatowejUczniowie naszej szkoły, w ramach realizacji akcji „Zapal znicz”, zorganizowali zbiórkę zniczy i lampek nagrobnych, które zostały zapalone w miejscach pamięci narodowej. Bardzo dziękujemy Paniom Katarzynie Szymczaka i Agacie Harmacińskiej za zorganizowanie delegacji z udziałem uczniów naszej szkoły, którzy uczestniczyli w tej listopadowej akcji.
Szkoły Klub Wolontariatu

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa dzieci prezentuje swoje dyplomyW klasie 1ci przez cały rok szkolny trwa konkurs na "Najzdrowsze drugie śniadanie". Uczniowie przynoszą do szkoły i wspólnie jedzą zdrowe, urozmaicone drugie śniadania. Warunkiem koniecznym jest porcja warzyw i owoców. Na koniec każdego miesiąca wybierani są laureaci zdrowego odżywiania.

 

 

 

 

 

Podziękowanie ze schroniska dla bezdomnych zwierzątUczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w akcji zbiórki karmy dla konińskiego schroniska dla zwierząt w Koninie.
Zebraliśmy gigantyczną ilość karmy, która pomoże przetrwać zimę zwierzętom w schronisku.
Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem uczniów i wychowawców klas 1-3.
Szkolny Klub Wolontariatu
Małgorzata Wróblewska-Jankowiak, M.Klimek-Jaszczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proporczyk z białym orłem

W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z klas szóstych przygotowali montaż słowo - muzyczny o charakterze patriotycznym. Część artystyczną urozmaiciły pieśni legionowe i patriotyczne, które wykonał Zespół Wokalny pod kierunkiem Pani Anny Woźniak. Podczas obchodów tego najważniejszego dla Polaków święta, uczniowie wcielili się w role ukazujące sceny z historii naszego narodu. Występy młodych artystów dopełnił układ taneczny w wykonaniu dziewczynek z klasy 4 pod kierunkiem Pani Anny Lewandowskiej. O godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn narodowy. Oprawę techniczną przygotował Pan Krzysztof Krakowski. Dekorację związaną z naszym świętem państwowym wykonali uczniowie pod kierunkiem Pani Anny Miling. Uroczystość została podsumowana wystąpieniem Dyrektor szkoły - Pani Iwony Baszczyk.
Małgorzata Wróblewska - Jankowiak

Dziewczynka rzuca czerwoną piłeczkąKolejny dzień zabaw podczas przerw w naszej szkole dla dzieci z klas 1-3, zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu.
Brawo uczniowie klasy 5 ci.

 

 

 

 

 

 

Dwoje dzieci w przebraniach na dyskotece szkolnej 30 października w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Dyni. Od rana, w wielu klasach, odbyły się zajęcia z bohaterką dnia. Po południu Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę także z dynią w tle. Wszyscy świetnie się bawili i kosztowali słodkości i napojów z małego bufetu. To była prawdziwa lekcja samorządności. W ramach współpracy SU z Wolontariatem Naszej Szkoły dochód ze wstępu na dyskotekę przeznaczony został na pomoc Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Koninie. Dziękujemy Uczennicom i Uczniom za świetną zabawę i odpowiedzialność podczas dyskoteki. Wspólna zabawa klas 1-8 to przykład integracji społeczności szkolnej. SU dziękuje Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom - Opiekunom za poświęcony czas.

Troje uczniów stoi w ramce z napisem Mam TalentW dniach 16-20 października przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Talent i praca - to się opłaca”. Jedną z aktywności tygodnia kariery był dzień talentów. W środę, 18 października, poznaliśmy talenty malarskie, sportowe, taneczne, informatyczne, naukowe jak również miłośników egzotycznych zwierząt, gier logicznych, budowli z klocków, łowienia ryb, czytania książek, mistrzów drugiego planu a przede wszystkim pasjonatów dobrej zabawy i właścicieli pięknych uśmiechów. Klasy 2a i 4b zorganizowały Talent Show. W organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariusze wraz z doradcą zawodowym i uczniami klasy 4b zorganizowali aktywne przerwy podczas których można było rozwiązywać zagadki logiczne (które często wymagały ogromnej pracy umysłowej) oraz zakręcić kołem fortuny. Wolontariusze umili również kołem fortuny pobyt uczniom w świetlicy szkolnej. Podczas #OTK2023 odbyły się również wystawy prac uczniów, lekcje olimpijskie a na korytarzu można było przeczytać historie osób, które osiągnęły sukces dzięki talentowi i wytrwałości i nie poddały się mimo wielu porażek. Jesteśmy pod wrażeniem umiejętności i zaangażowania uczniów!

Justyna Olejniczak

Dzieci wraz z nauczycielem pozują w strojach halloweenowychNasz dzisiejszy dzień spędziliśmy na wesoło.
Zorganizowaliśmy zabawy z okazji święta Halloween.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dwóch chłopców prezentuje gadżety kibica16 października uczniowie z klasy 5B uczestniczyli w zajęciach edukacji olimpijskiej "ABC Kibica", które przygotowała pani Mirona Adamska w bibliotece szkolnej.
Podczas spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę prawdziwego kibica, dowiedziały się jak powinien zachowywać się ów kibic, co zakłada na siebie i jak dopinguje swojej drużynie.
Spotkanie bardzo się spodobało i już jesteśmy umówieni na kontynuację.