Dzieci oglądają żaglówkę na boisku szkolnymW dniach 9-13 maja w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ WODY. Rozpoczęliśmy go od spotkania z ratownikami WOPR, którzy uczyli nas jak być bezpiecznym w wodzie i jak udzielać pierwszej pomocy. W środę 11 maja nasza szkoła przeżyła namiastkę żeglarskiej przygody, dzięki żeglarzom z Klubu Żeglarskiego Spinaker i Klubu Żeglarskiego przy Kopalni KWB Konin. W czasie przerw i lekcji uczniowie mogli potrenować żeglowanie na sucho, a oto gdzie można żeglować i jakie inne atrakcje czekają na nas w naszym regionie mogliśmy zapytać przedstawicielkę Lokalnej Organizacji Turystycznej z Konina, która również odwiedziła nasza szkołę. Wymienione wyżej organizacje zasponsorowały dla uczniów główne nagrody w szkolnym konkursie fotograficznym, którego celem było ukazanie wody w jej różnorodnym znaczeniu. W czasie przerw odbył się także kiermasz ciasta, za który serdecznie dziękujemy naszym rodzicom. W czwartek uczniowie poszukiwali kodów QR ukrytych na terenie szkoły, pod którymi czekał quiz dotyczący wiedzy o wodzie. W sobotę zdobytą wiedzę mogliśmy już zastosować w praktyce na zajęciach żeglarskich w Klubie Żeglarskim Spinaker w Gosławicach. Mam nadzieję, że udało nam się zachęcić uczniów, rodziców i nauczycieli do rozwijania pasji żeglarskiej i poznawania regionu konińskiego. Finałem tygodnia wody będzie rozstrzygnięcie konkursu na klasowy plakat promujący walory krajoznawcze regionu konińskiego pt. "Cudze chwalicie swego nie znacie".
Szczegóły już wkrótce.
Iwona Miśkiewicz