Grupa programu Erasmus w Kopalni Soli w KłodawieW dniach 2-4 listopada nasza szkoła gościła koordynatorów międzynarodowego projektu Erasmus+ “Let’s challenge the future - Approaching new horizons to create a sustainable Europe!”. Nauczyciele ze szkół partnerskich z Austrii, Danii, Hiszpanii oraz Polski, realizując zagadnienia zrównoważonego rozwoju, wzięli udział w inspirujących spotkaniach, warsztatach, lekcjach otwartych oraz dyskusjach.

Spotkanie z Koordynatorką ds. Młodzieży i Projektów Kreatywnych Urzędu Miejskiego Panią Agnieszką Gołębiowską oraz Radną Miasta Konina Panią Emilią Wasielewską było doskonałą okazją do rozmowy na temat idei zrównoważonego rozwoju naszego miasta, edukacji oraz młodzieży. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem Gepetto Pani Anna Leśna-Szymańska przybliżyła gościom specyfikę funkcjonowania mieszkania wspomaganego Azymut Samodzielności Konin dla osób ze spektrum autyzmu. Temat pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej w wyniku termicznego przekształcania odpadów komunalnych został omówiony podczas wizyty w Miejskim Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Kolejnym punktem była wizyta w Kopalni Soli w Kłodawie oraz rozmowa na temat pozyskiwania zasobów naturalnych oraz ich przetwarzania.

Na koniec nauczyciele mieli możliwość udziału w lekcjach otwartych przygotowanych przez Panie Wioletę Antecką oraz Karolinę Wawrzyniak wraz z uczniami z klas 8b i 7a.

Dziękujemy Pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizację spotkania.