Grupa dzieci prezentuje swoje dyplomyW klasie 1ci przez cały rok szkolny trwa konkurs na "Najzdrowsze drugie śniadanie". Uczniowie przynoszą do szkoły i wspólnie jedzą zdrowe, urozmaicone drugie śniadania. Warunkiem koniecznym jest porcja warzyw i owoców. Na koniec każdego miesiąca wybierani są laureaci zdrowego odżywiania.

Trzy dziewczynki tańczą na holu szkołyTe dziewczynki systematycznie tańczą, są bardzo zaangażowanie na próbach.
Poszukały mnie we wrześniu i zapytały, czy pomogę im w rozwijaniu pasji. Poświęcając wolne chwile ćwiczą, doskonalą układy, spędzają czas w miły sposób. Swoją pasję miały okazję zaprezentować w ramach obchodzonego w naszej szkole Tygodnia Zdrowia.
Uczennice zatańczyły dla swoich rówieśników, zachęciły młodzież do zabaw ruchowych, pokazały kroki, aby każdy mógł potańczyć z nimi.
Zachęcamy do ruchu, zdrowego trybu życia oraz szukania i realizowania swoich zainteresowań. Pozdrawiamy!
ZESPÓŁ DO SPRAW PROMOCJI ZDROWIA

Piani pielęgniarka stoi przed uczniami i demonstruje jak prawidłowo myć zębyW okresie od października 2022 r. do stycznia 2023 r. uczniowie klas I-III  brali udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Dziel się uśmiechem”. Celem projektu była edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Uczniowie otrzymali zeszyty edukacyjne „Dziel się uśmiechem” oraz bezcukrową gumę ,,Orbit”. Dzieci poznały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedziały się, jak zapobiegać próchnicy zębów w czterech prostych krokach. Wysłuchali pogadanek na temat  budowy, roli i funkcji zębów. Dodatkowo uczniowie klasy 2a spotkali się z panią dentystką. Klasa 3a przygotowała przedstawienie teatralne ,,Bajka o Wróżce Zębuszce”. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w poszczególnych zajęciach. Zdobyta wiedza płynąca z programu zachęci do Dzielenia się Uśmiechem.
Ewa Glanc

Troje dzieci prezentuje zdrowe śniadanieW ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu (13-20.03.2023) uczniowie naszej szkoły odkrywali niezwykłą moc fantastycznego, genialnego i oryginalnego mózgu.  Poszerzyli swoją wiedzę na temat budowy i funkcjonowania mózgu, poznali różnorodne techniki lepszego zapamiętywania oraz uświadomili sobie, jak ważne w ich życiu jest prawidłowe odżywianie mózgu i aktywność fizyczna.

Grupa młodzieży pozuje do zdjęcia na tle planszy tematycznej o AIDS01.12. obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Uczniowie przypięli sobie do ubrań czerwone kokardki, które symbolizują solidarność z ludźmi chorymi i ich rodzinami. Na lekcjach wychowawczych odbyły się pogadanki na ten temat. Uczniowie mogli też zapoznać się z podstawowymi wiadomościami na temat HIV/AIDS z gazetek szkolnych. Dziękujemy za włączenie się w akcje obchodów tego dnia.