Kosmetyczka wykonuje zabieg na twarzy dziewczyny20 maja w KDK odbyły się warsztaty dla dziewcząt z klas 7 i 8. Spotkanie było zorganizowane przez Konińską Radę Kobiet. Tematyka warsztatów obejmowała treści z zakresu rozwoju osobistego, samoakceptacji, umiejętności interpersonalnych, komunikacji, budowania relacji, zarządzania stresem, zdrowia psychicznego, finansów, oszczędzania. W przerwie dziewczynki miały możliwość spotkania się z kobietami z pasją, które dzieliły się swoją wiedzą z różnych obszarów zainteresowań, m.in.: szydełkowanie, biżuteria, rysunek, malarstwo, makijaż dla nastolatek, pielęgnacja nastoletniej cery. 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie pozują do zdjęcia grupowegoW naszej szkole zorganizowałyśmy Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III pod hasłem „Na majowej łące”.
Do konkursu przystąpiły dzieci z Rychwała, Szczur, Kotlina, Sokółek i Konina. Spośród 118 wspaniałych prac plastycznych nagrodzono następujące prace w trzech kategoriach:

Klasy pierwsze: 1 miejsce -Weronika Kończak, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie 1 miejsce - Julia Puchalik, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale 2 miejsce - Zofia Gołza, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale 2 miejsce - Alicja Zarębska, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie 3 miejsce - Nadia Kamińska, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie Wyróżnienie - Lena Nurkiewicz, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sokółkach Wyróżnienie - Hanna Michalska, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie

Klasy drugie: 1 miejsce - Maria Nowak, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie 1 miejsce - Kayla Michalak, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie 2 miejsce - Bońka Anna, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale 2 miejsce - Hanna Kwiatkowska, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie 3 miejsce - Martyna Kucharzak, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie 3 miejsce - Julianna Michalska, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie Wyróżnienie - Nina Kulka, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale Wyróżnienie - Hubert Piasecki, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie

Klasy trzecie: 1 miejsce - Lena Musiałowska, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale 1 miejsce - Ada Szulc, Szkoła Podstawowa im. J. Lipskiego w Szczurach 2 miejsce - Agata Urbaniak, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie 2 miejsce Magdalena Przybylska, Szkoła Podstawowa im. J. Lipskiego w Szczurach 3 miejsce - Fabian Pietrzykowski, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kotlinie 3 miejsce - Bruno Symotiuk, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie Wyróżnienie - Laura Staszak, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie Wyróżnienie - Kacper Gaszak, Szkoła Podstawowa im. J. Lipskiego w Szczurach Wyróżnienie - Oliwia Rogowicz, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a ich prace można podziwiać na wystawie eksponowanej w holu szkolnym. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.

Organizatorzy: Ewa Glanc, Weronika Walczak, Marta Lewandowska

Uczniowie pozują do zdjęcia grupowegoW dniu 17 maja 2024r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie konkursu ortograficznego klas III. Pięcioro uczniów zostało laureatami i otrzymało tytuł
„MISTRZ ORTGRAFII KLAS III”.
Oto zwycięzcy:
Brzeziński Jan
Ciesielska Kornelia
Kordylewska Wiktoria
Łapiński Adam
Rabenda Wiktoria
Serdecznie gratulujemy!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uczeń siedzi na rowerze, który wytwarza prąd elektryczny17 maja klasa 5b wybrała się do Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich na Festiwal Nauki.
Na uczniów czekało wiele bardzo ciekawych stoisk przybliżających osiągnięcia współczesnej nauki: dzięki specjalnemu teleskopowi oglądaliśmy Słońce, jadąc rowerem wytwarzaliśmy prąd elektryczny, dowiedzieliśmy się jak oddzielić wirusy od zdrowych tkanek człowieka, rozmawialiśmy z bardzo zabawnym robotem, Policjanci pokazali nam jak zdejmować odciski palców a bardzo mądry student fizyki przekonał nas jak bardzo wartościowa jest energia atomowa.

Mirona Adamska i Krzyszof Krakowski

 

Uczniowie pozują do zdjęcia grupowego po koncercieW piątek 10 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły (kl. VI d) byli na KONCERCIE SYMFONICZNYM w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Koninie. 
Była to uczta dla młodych melomanów.
Serdecznie dziękujemy: uczniowie i opiekunowie /E. Orchowska, A. Woźniak/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Półkolonie letnie informacja

Dzieci w EksperymentariumPod koniec kwietnia uczniowie klasy 4b i 4c wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Ich pierwszym przystankiem był ogród zoologiczny z pięknym Orientarium. Następnie odwiedzili Eksperymentarium w którym skorzystali z interaktywnych stanowisk i eksponatów, zgłębili tajniki świata nauki. Bawiąc się, zdobyli wiedzę o różnych zjawiskach i procesach a ich opiekunowie mieli okazję również sprawdzić się w rozwiązywaniu zagadek logicznych. W takcie tej wyprawy uczniowie mieli okazję przyjrzeć się pracy przewodnika wycieczek, opiekuna zwierząt czy też animatora czasu wolnego. To był dobrze spędzony czas na przyjemnej nauce oraz integracji klas.

Justyna Olejniczak, Dorota Krzyżak

 

 

 

 

 

 

Chłopiec śpiewa piosenkę podczas apelu30 kwietnia br w naszej szkole odbył się uroczysty apel, którego głównym tematem było Święto Konstytucji 3 Maja. 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie finałowe - montażW czasie uroczystego apelu wręczono nagrody uczniom biorącym udział w konkursie fotograficznym „Z książką Ci do twarzy”. Konkurs wpisał się w realizację zadań NPRC 2.0.

Nagrody książkowe otrzymali:
I miejsce – Szymon Studziński kl. 5ci
II miejsce – Antoni Dworak kl. 5ci
III miejsce – Natalia Wróblewska kl. 5b

Wyróżnienia:
Jakub Grajewski kl. 5b
Julia Bubacz kl. 5b

Drobne upominki dostali: Damian Marzol kl. 4 ci i Wiktor Kwiatkowski kl. 5b.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie na grę planszową. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły w zakładce „Konkursy”.

Bibliotekarki

 

 

 

Cztery dziewczyny przygotowują się do koncertuPo raz  kolejny uczniowie klas IV –VII przygotowali koncert dla pierwszoklasistów.

 29 kwietnia 2024 r. w sali 19 rozbrzmiewała muzyka wokalna w wykonaniu zespołu wokalnego w składzie: L. Radke VI b, H. Wróbel VI d, M. Torzecka VI d, M. Sobczak Vc ,W. Borucka 4 b, A. Miśkiewicz 4 b, T. Gielniak 5 c , Łechtańska Julia IV a, Sz. Łuczak 7 d oraz muzyka instrumentalna w wykonaniu następujących uczniów: S. Kulczewski VII c, M.Kubacka VII c, A. Pawlak VII d, M. Konieczka IV a, N. Gromelska V a, L. Majewska V a, Hanna Kuszyńska VII a, L. Nadolna VII a, Agata Kapuścińska Vi b.

Muzyczny zakątek wprowadził nas w radosny i przepiękny nastrój. Uczniowie klas pierwszych ( I a, I b) mieli okazję usłyszeć brzmienie następujących instrumentów: pianina, skrzypiec, wiolonczeli, gitary, ukulele czy perkusji i klarnetu.

 Na koniec pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę pt."Piosenka młodego patrioty”, przygotowując się do występu z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

I tak brzmiał kolejny koncert Dzieci, Dzieciom dla pierwszoklasistów.
 Wychowawcy klas pierwszych przygotowali słodki poczęstunek dla występujących uczniów.
Muzycznie dziękujemy i zapraszamy.

Anna Woźniak

Dziewczynka odbiera dyplom z rąk prezydenta KoninaW dniu 26 kwietnia w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego w Koninie odbył się Finał XXIX Olimpiady Wiedzy na temat uzależnień pt. ”Promuję zdrowie”. Laureatami Olimpiady w naszej szkole zostali:

W kategorii klas 4-6:
I miejsce Julia Łechtaństa  klasa 4a
II miejsce Vivien Glanc klasa 6a
III miejsce Szymon Studziński klasa 5ci  

W kategorii klas 7-8:
I miejsce  Zofia Szymańska klasa 7a
II miejsce  Laura Jędro  klasa 7a
III miejsce Izabela Ziętek klasa 7a

Wymienieni laureaci odebrali zasłużone dyplomy i nagrody.
Gratulujemy

 

 

 

konkurs na gre plakat

Zdjęcie grupowe klasy 5a i 5ci

Witryna sklepowa z napisem I love PragaOd 22 do 24 kwietnia klasy 5b i 6a wybrały się na wycieczkę w Karkonosze i do stolicy Czech – Pragi.

Pierwszego dnia dotarliśmy do tajemniczego Skalnego Miasta w czeskim Adrspach, gdzie spacerowaliśmy pośród bajkowego świata fantastycznych form skalnych o niesamowitych kształtach i licznych wodospadach. Udało nam się nawet wypłynąć w rejs po malowniczym górskim jeziorku łodzią o dumnej nazwie „Titanic 2”.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy – Pragę. Trudno wymienić wszystkie miejsca, które zobaczyliśmy, ale najbardziej zapadły w pamięć Hradczany, Ogrody Wallensteina z pawiami, które jadły z ręki, Most Karola oraz Plac Waclawa z degustacją czeskich smaków i gorączką zakupów.

Trzeciego dnia z samego rana udaliśmy się do Szklarskiej Poręby nad uroczy Wodospad Szklarki a następnie w Sobieszowie wdrapaliśmy się 627 metrów n.p.m. na Zamek Chojnik. Po wysłuchaniu historii zamku i legendy o złej Kunegundzie weszliśmy na wieżę zamkową aby podziwiać wspaniały widok na Karkonosze i okolice.

Ogromnie zmęczeni ale pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do Konina.
(I już planujemy kolejną wycieczkę!)
Opiekunowie: Anna Grabaciak, Mirona Adamska, Alicja Rogawska, Krzysztof Krakowski