Uczestnicy szkolenia w Sevilli siedzący przy stole

W dniach 8-14 sierpnia grupa nauczycieli z naszej szkoły (Małgorzata Krzymińska, Lidia Michałowska, Aleksandra Sosińska, Agata Lewandowska oraz Dawid Poleski) rozpoczęła kurs zgłębiający tajniki motywacji w hiszpańskiej Sevilli.

Kurs „Motivation +” prowadziła Carla - Polka mieszkająca od 12 lat w Hiszpanii. Razem z nauczycielami z naszej szkoły w kursie uczestniczyli również nauczyciele z Węgier i Turcji.

Z wypowiedzi nauczycieli uczestniczących w szkoleniu:

„Na kursie poruszaliśmy różnorodne tematy dotyczące motywacji. Rozmawialiśmy o  roli pozytywnej informacji zwrotnej prowadzącej do samorozwoju, pracowaliśmy nad emocjami, wdrażaniem technik relaksacyjnych i zabawy muzyką w kontekście  rozwijania inteligencji emocjonalnej. Zajmowaliśmy się zasadami  komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Rozmawialiśmy o ogromnym znaczeniu tzw. „positive speech” i formułowaniu nawet trudnych komunikatów w przystępny sposób. Uczyliśmy się wyrażania swoich potrzeb jako fundamentu dobrej komunikacji. Pracowaliśmy nad wzmocnieniem umiejętności pracy w zespole. Rozwinęła się również dyskusja na temat realnych przeszkód na drodze do osiągnięcia sukcesu.”

„Po zajęciach mieliśmy też okazję poznawać kulturę, zabytki i urokliwe miejsca Sevilli. Rozkoszowaliśmy się piękną i upalną pogodą. Smakowaliśmy przepyszne hiszpańskie potrawy tj.  tapas, paella czy słodkie churros”

„To był czas pełen inspiracji i  dobrej energii”
„Wróciliśmy do domu z bagażem pełnym motywacji, wspomnień, smaków, dobrych chwil oraz z hiszpańską opalenizną”
„Na pewno ten czas pozostanie nam na długo w pamięci”