Grupa dzieci oglądających zwierzęta w zoo27 września uczniowie klas:  V b i V c wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw zwiedzili Centrum Nauki i Techniki EC1, które mieści się w historycznych przestrzeniach dawnej łódzkiej elektrowni. Kultową już pozycją w programie zwiedzania jest wystawa „Przetwarzanie energii”. Urządzenia, które uczniowie mogli tam z bliska obejrzeć, wzbudziły niemałe zainteresowanie, a panorama miasta oglądana z platformy widokowej mieszczącej się na dawnej chłodni kominowej  na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki. Następnie piątoklasiści pojechali do Orientarium ZOO Łódź. Tutaj mogli przyjrzeć się zwierzętom i roślinności reprezentującym świat przyrody Azji Południowo-Wschodniej, w tym np. faunie mórz i oceanów z rekinami, płaszczkami, rafą koralową i rybami sprowadzonymi z całego świata. W dżungli i na wybiegach Orientarium  można było zobaczyć: słonie indyjskie, lwa, tygrysy, żyrafy, orangutany sumatrzańskie, krokodyle, a także – co najważniejsze – kapibary. Po opuszczeniu najnowocześniejszego ogrodu zoologicznego Europy  uczniowie zjedli obiad i  wrócili do Konina. Twierdzą, że nie mogą się doczekać kolejnej wycieczki.

M. Lipska, M. Adamska, A. Głowacka, T. Wleklińska