Dwoje uczniów pozuje w strojach reprezentujących wybrane zawodyW ostatnim tygodniu marca odbył się w naszej szkole tydzień zawodoznawczy. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję zapoznać się z opisami zawodów, wziąć udział w zabawach związanych z zawodami lub też zaprezentować swoje uzdolnienia i plany na przyszłość. Uczniowie klas 8 spotkali się z przedstawicielami szkół uczących w zawodach (Rzemieślniczą Szkołą Zawodową oraz z ZSEU w Żychlinie). Rodzice mieli okazję porozmawiać ze specjalistami z zakresu kształcenia integracyjnego z ZSGE i ZS im. M.Kopernika w Koninie. Tydzień zakończył  "Zawodowy zawrót głowy". W piątek na korytarzach szkolnych mogliśmy spotkać przedstawicieli wielu zawodów jak i bohaterów bajek czy filmów. Również nauczyciele przebranżowili się w tym dniu i pokazali swoje umiejętności np. z zakresu medycyny. To była doskonała okazja by porozmawiać o planach na przyszłość uczniów oraz poznać ich predyspozycje i zainteresowania. W przeprowadzenie aktywności zawodoznawczych zaangażowane były uczennice klas 8, a wsparciem organizatorom służyło Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego ​i Zawodowego w Koninie.

Justyna Olejniczak