Troje uczniów stoi w ramce z napisem Mam TalentW dniach 16-20 października przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Talent i praca - to się opłaca”. Jedną z aktywności tygodnia kariery był dzień talentów. W środę, 18 października, poznaliśmy talenty malarskie, sportowe, taneczne, informatyczne, naukowe jak również miłośników egzotycznych zwierząt, gier logicznych, budowli z klocków, łowienia ryb, czytania książek, mistrzów drugiego planu a przede wszystkim pasjonatów dobrej zabawy i właścicieli pięknych uśmiechów. Klasy 2a i 4b zorganizowały Talent Show. W organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariusze wraz z doradcą zawodowym i uczniami klasy 4b zorganizowali aktywne przerwy podczas których można było rozwiązywać zagadki logiczne (które często wymagały ogromnej pracy umysłowej) oraz zakręcić kołem fortuny. Wolontariusze umili również kołem fortuny pobyt uczniom w świetlicy szkolnej. Podczas #OTK2023 odbyły się również wystawy prac uczniów, lekcje olimpijskie a na korytarzu można było przeczytać historie osób, które osiągnęły sukces dzięki talentowi i wytrwałości i nie poddały się mimo wielu porażek. Jesteśmy pod wrażeniem umiejętności i zaangażowania uczniów!

Justyna Olejniczak